fbpx
באר שבע
053-4878005
eliav3162@gmail.com‏

הדברת נמלים בחורף

שירותי הדברה בדרום | בבאר שבע | באופקים | באשקלון | בשדרות | בנתיבות

נמלים לא נעלמות בחורף!!!
הדברת נמלים בחורף נשמע הזוי? ממש ממש לא !!!

רבים מכם נוטים לחשוב או מדחיקים שלא נתקלו בנמלה בחורף, אבל תתרכזו לרגע אחד ותזכרו.. אם מדובר בגינה, מי שיצא לו לראות הנמלים מנצלות את מושבות האדמה שלהם לעבודות שיפוץ, חיזוק והרחבה.. ממש כמונו.. לנמלים גם יש את “עונות השיפוצים”  שלהן.. לתופעה שלוש סיבות עיקריות:

האדמה רכה
האחת מ”בחירה” – האדמה רכה וידידותית, העבודה קלה יותר והקצב גם מהיר, הפועלות נמצאות ברובן בקן, אינן יוצאות למשימות איתור מזון, כי כזכור לכם, אפרופו משל הנמלה והצרצר, הנמלה אוגרת את המזון שלה לימות החורף כבר בקיץ, ולכן עיקר עבודתה היא סביב הקן תוך ניצול מקסימלי של כח העבודה הזמין.
בית פרטי עם גינה עשוי לסבול מפעילות הנמלה אשר חום וריחות מסיטים ומסיחים אותה מעבודתה לפיתויים.

נזקי החורף
השנייה גורם החורף – גשם. הגשם ממוטט את קומותיו העליונות של הקן. מים חודרים לאדמה לעיתים גם לעומקים אם האדמה מסוג רך..
עם הפסקת הגשם והיספחות המים באדמה, מתחילות הפועלות במלאכת השיקום. זכרו – אדמה חלחלה פנימה יחד עם מים וסתמה את התעלות/המחילות העליונות כולל הכניסה לקן.. העבודה כפולה.. הנמלים צריכות לשנע אדמה לעומקי הקן על מנת לפרוץ לפני האדמה ואז כמובן להתחיל ולהוביל החוצה את החול או האדמה ששונעו פנימה לעומק.
התוצאה ביחס ישיר לרמת הנזק, יוצרת קן פעיל במיוחד ותושבות הזקוקות למקור אנרגיה מוגבר… כן, גם לנמלים החיים קשים מעת לעת.

“נמלת העיר”
השלישית – זוכרים את משל “עכבר הכפר ועכבר העיר”? כנ”ל בסיפור שלנו, נמלת הגינה ונמלת הבית.
גם בבית יש קיני נמלים. בדירות, בבניינים. כן, הן מגיעות לבניין מסוים לקומה נמוכה ביום אחד, מוצאות איזה חרך מאחורי אריח קרמיקה או בפאנל הרצפה, אשר גבם חלול וקופצות על המציאה, ומשם המלאכה קלה להתפשטות לתוך ועל גבי קירות שלמים.. הנמלה ה”עירונית”, נמלת הבית, חסרת משאבי החוץ והגינה, היא מבוססת ומתבססת על משאבי הדירה, בד”כ לא רק על “מטבח הדירה”, היא מגיעה גם למיטות הילדים, לצרכני החטיפים האובססיביים תודות ל”חינוך מצוין” של ההורים, לסביבות הפחים, שולחנות הכתיבה, וכוס התה החצי מלאה שהשארתם ל”שלוק” קטן בלילה בשעת יובש… אבוי ללוגם, מי מכם לא גילה בעת החשיכה לפתע גופים קטנים מוזרים על לשונו בעת הגמיעה?.. לא נמשיך את התיאור המרענן…

כמעט שכחתם, הא..? יש נמלים גם בחורף

אבל עכשיו, בעצם נזכרתם, כן זה נכון, יש נמלים גם בחורף, והן טורדניות ומעצבנות ממש כמו אלה של הקיץ… ועוד דבר, או תופעה יש לומר, שמתם לב?
עוד לפני סוף הקיץ הן נוטות להיעלם.. אנחנו חושבים שנפטרנו מהן ולפתע בקטע מוזר הן מגיחות כמעט בשיא הסופות והקור..
נמלים על השידה אצלכם בחורף בחדר השינה או בסלון.. הזוי… אבל לא להתכחש, זה קורה, אולי לא אצל כולם, לא אצל כולכם, אבל יש נמלים בחורף, יש נמלים עקשניות טורדניות שתפסו פראייר בבית קרקע פרטי עם חצר וגינה או בעל דירה בקומה רביעית שפשוט לא מסוגל להבין איך לעזזאל הגיעו נמלים לדירתו בקומה 4 בעיצומו של חורף…

מחפשים מדביר נמלים בבאר שבע בחורף, זקוקים לשירות הדברת נמלים בבאר שבע מסוגים שונים?
גם הדברת נמלים אדומות רחמנא ליצלן?

מדביר בבאר שבע מספר 1 – “אליאב הדברה”
בניהולו ואחריותו המקצועית של אליאב אלול
מדבירים בכל עונות השנה הדברה בחורף והדברה בקיץ
הדברת כל סוגי החרקים ומזיקים למיניהם בכלל זאת מזיקים ארסיים ירחם השם..

התקשרו עכשיו להזמינו מדביר מקצועי מוסמך בעל רישיון בבאר שבע

 053-4878005

 

 

scroll top